"Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?" - konferencja organizowana przez Zamek Cieszyn

October 10, 2017

Byliśmy tutaj, bo kochamy mądre i przyjazne miejsca, gdzie spotykają się ludzie, których łączą wspólne zainteresowania i cel.

 

 

Konferencja z udziałem ekspertów poruszająca problematykę ekonomii cyrkularnej i projektowania systemów gospodarowania odpadami komunalnymi pt."Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?" została zorganizowana przez Zamek Cieszyn.

 

Wprowadzając w pozytywny inspirująco-rzeczowy klimat i otwarcia konferencji dokonała dyrektor Zamku Cieszyn Pani Ewa Gołębiowska.

 

Pierwsze słowo należało do kuratorki wystawy zorganizowanej przez Zamek Cieszyn pod intrygującym tytułem "Dizajn w przestrzeni publicznej. Mamy problem?" -  architektki krajobrazu Katarzyny Dorda, która to przedstawiła problematykę "Circular by design" – trendy w projektowaniu w obliczu gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Z kolei Paweł Ryczan z London Borough of Islington na przykładzie "Londyn odpady komunalne w gospodarce o obiegu zamkniętym – problem czy szansa miasta? Jak organizować system selektywnej zbiórki odpadów w przestrzeni miejskiej?" nakreślił kierunki działania przyjęte na konkretnym londyńskim przykładzie.

 

Nie zabrakło też przykładu ze Słowenii, w którym to  przedstawiciel firmy Sanga przedstawił problem "Jak wprowadzić w mieście Lublana skuteczny system zarządzania odpadami".

 

Nie ukrywamy również szczególnie emocjonalnego naszego nastawienia do wystąpienia Cat Fletcher (City Reuse Depot, Brighton) o zagospodarowaniu odpadów w znacznym stopniu w budowie domu z odpadów - Waste House w Brighton. 

 

Za ciekawe postrzegamy spotkanie w formie warsztatów z autorką książki "Życie zero waste. Żyj bez śmieci i żyj lepiej" Katarzyny Wągrowskiej, która zachęcała do postawy minimalizowania odpadów w naszym własnym gospodarstwie domowym.

 

Ponadto odbyły się jeszcze warsztaty "Przetwarzanie – co można zrobić z butelką PET?" prowadzone przez projektanta Łukasza Rotha oraz "Ekologiczne sposoby prowadzenia ogrodu: kompostowanie, naturalne nawożenie i eko-sprzymierzeńcy" poprowadzone przez Tomasza Domańskiego z Eneris. 

 

Był to dzień pełen wymiany myśli i inspiracji. 

 

Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Partnerzy:

page made with love by aleksandra wesołowska © 2020

Logo_Studio355.png
Logo Birch House Vintage.png

+48 508 647 414  |   jb355manufaktura@gmail.com